– თქვენ, აგერ, მთელი მსოფლიოს თვალწინ ფეხით გათელეთ ქართველი ერის 33 სიწმინდე!” – აცხადებს ენათმეცნიერი ლევან ღვინჯილია და ქართველებს კიდევ ერთხელ მოუწოდებს ქართული ენის პატივისცემისა და დაცვისკენ.
ლევან ღვინჯილია:
“ყველა ქართველის (და არამხოლოდ!!!) გასაგონად და ქართველ “რომაელთა” ყურადსაღებად!
მიუხედავად იმისა, რომ უკვე მესამე წელია ამ სოც.ქსელში დაუღალავად “ვიბრძვი” ქართველ “რომაელთა” წინააღმდეგ, სასურველი შედეგი ჯერაც არ ჩანს!
“რომაელები” მიგებენ შემზარავად დიდი ანგარიშით!!!
ამიტომ გადავწყვიტე, (“კიდევ ერთჯელ”) ხმამაღლა განვაცხადო:
ძვირფასო ქართველებო (და მათ შორის “რომაელნო”)!!!
თქვენ მიერ ათვალწუნებული ქართული ენა, რომელზეც ცუკერბერგმა მეტად იზრუნა, ვიდრე თქვენ ზრუნავთ, ბევრად უფრო დიდია და ბევრად უფრო მეტია, ვიდრე ყველა დროის ქართველი ერთად აღებული (ცხადია, თქვენიანად)!!!
დიახ!
ქართული ენა ბევრად უფრო მეტია, ვიდრე ყველაფერი ის, ერთად აღებული, რაც ამ ენაზე შექმნილა და თქვენ, ჩვეულებრივნი მოკვდავნი, თქვენს თავს უფლებას აძლევთ, ასე საქვეყნოდ აქციოთ ზურგი სამსახოვან საოცრებას – ქართულ ანბანს და აქ ლათინურით იყელყელაოთ!
იმ ანბანით, რომელიც დიდი ხნის წინ მკვდარი ენის დამწერლობაა და, როცა ის ცოცხალი იყო, ქართული ანბანი მაშინაც მასზე დიდად აღმატებული ცოცხალი სასწაული გახლდათ (სახარებაში “ლაზარედ” მოხსენიებული)!
შეგიძლიათ გაიაზროთ, ეს რას ნიშნავს?
და, ამ დროს, თქვენ აქ რას სჩადიხართ!!!???