“დიახ კადრში მე ვარ… არ ვურტყამ, სად ხედავთ დარტყმას?” – რას ამბობს ვაჟა სირაძე მედიაში გავრცელებულ კადრებზე?
საპატრულო პოლიციის უფროსი ვაჟა სირაძე მედიაში გავრცელებულ კადრებზე პირველ კომენტარს აკეთებს და ამბობს, რომ ვიდეოში ნამდვილად ის ჩანს, თუმცა არავის არ ურტყამს.
როგორც მან “ტვ პირველს” უთხრა, ადგილზე არანაირ ძალადობას მისი მხრიდან ადგილი არ ჰქონია.
“დიახ კადრში მე ვარ. არ ვურტყამ, სად ხედავთ დარტყმას? სრული პასუხისმგებლობით ვამბობ, რომ არანაირ ძალადობას არ ჰქონია ადგილი არც ჩემი მხრიდან და არც პოლიციის მხრიდან. თუ შესაბამისი ორგანოები დაინტერესდებიან და შეუძლიათ გამოიძიონ და შეისწავლონ. რა თქმა უნდა მზად ვარ, საგამოძიებო სამსახურში მივიდე და კითხვებს ვუპასუხო, თუ მაგის საჭიროება იქნა. გარდა ოპერატორებისა, რომლებიც იღებდნენ, სხვა კამერებიც არსებობს და შეუძლიათ ნახონ” – ამბობს ვაჟა სირაძე.
ცნობისთვის, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გუშინდელ აქციაზე სულ 14 პირი დააკავა. როგორც უწყების ინფორმაციაშია ნათქვამი, 14 პირიდან 4 შესაბამისი სამართლებრივი პროცედურების გავლის შემდეგ,ხელწერილის საფუძველზე გაათავისუფლადა. უწყების განმარტებით, 10 დაკავებული პირი საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით, დროებითი მოთავსების იზოლატორშია გადაყვანილია.