“შარშან შვილი გარდაეცვალა და ახლა თვითონაც დაიღუპა…” – რას ჰყვებიან რაჭის ავარიისას დაღუპულ ახალგაზრდებზე ახლობლები?
ფოტოზე: ლუკა ჯიქურაძე, ლევან ბაკურაძე
ონში მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვეას სამი ახალგაზრდის სიცოცხლე ემსხვერპლა. საბედისწერო შემთხვევა გუშინ სოფელ ხიდეშლებთან, კერძოდ ბოდოურას ხეობასთან მოხდა. ავტომანქანა, სადაც 5 ადამიანი იჯდა, ხიდიდან მდინარეში გადავარდა და ადგილზე დაიღუპა სამი ახალგაზრდა, ორი კი კლინიკაშია გადაყვანილი.
• არსებული ინფორმაციით, დაღუპული ახალგაზრდები რაჭაში თბილისიდან იყვნენ ჩასულები. ბიჭები ერთმანეთის მეგობრები და უბნელები არიან – ლუკა ჯიქურაძე, ლევან ბაკურაძე
“გაგვანადგურა ამ ამბავმა, ჩემს თვალწინ, ჩემს ხელში გაზრდილი ბიჭები არიან, ორი 23 წლის არის, ვინც საჭესთან იჯდა ის გვარად გრიგოლიაა. მათზე უფროსი იყო. სამივეს ვიცნობდი და ძალიან განვიცდი ამ ამბავს. სიტყვებს თავს ვერ ვუყრი. ნახალოვკაში, სააკაძის ქუჩაზე ცხოვრობდნენ. არ ვიცი როგორ უნდა შევეგუოთ ამ საშინელ ამბავს. გავრცელდა ინფორმაცია არასრულწლოვნის დაღუპვაზე, მაგრამ არ ვიცი ეს რამდენად არის მართალი, ჩემი ინფორმაციით, ის დამტვრეულია და ცოცხალია, კლინიკაშია. სამივე გარდაცვლილს პირადად ვიცნობდი და ძალიან ცუდად ვარ ამ ამბის გაგების შემდეგ. სიტყვები უძლურია ამ დროს. დაღუპულებიდან ერთი ლუკა ჯიქურაძეა, მეორე გრიგოლიაა, როგორც ამბობენ, ის იჯდა საჭესთან, საწყალს შვილი შარშან გარდაეცვალა და ამ ტკივილით ცხოვრობდა ეს ერთი წელი. ახლა თვითონაც დაიღუპა. უკარგესი ბიჭები და ძალიან კარგი ადამიანები იყვნენ სამივე. ძალიან დიდი ტრაგედიაა მომხდარი” – ამბობს ჩვენთან საუბარში ბიჭების მეზობელი.
ჩვენ დავუკავშირდით მერის წარმომადგენელს, ის ამბობს, რომ არ იცნობს გარდაცვლილებს, რადგან ისინი ადგილობრივები არ იყვნენ. როცა შემთხვევის ადგილზე თავად მოვიდა, უკვე ამოსვენებული იყო ცხედრები...წაიკითხეთ სრულად