“ნიკასთვის ძროხა მოუპარავთ წყალტუბოელებს. მასსა და ქურდს შორის შეკამათება მომხდარა, ის ზურგიდან მიპარვია და… ნიკას თვითონ დაურეკავს 112-ში” – რას ჰყვებიან ასხის მთაზე მომხდარ მკვლელობაზე?
გუშინ, მარტვილის მუნიციპალიტეტის მკვიდრი 30 წლის ნიკოლოზ ფაილოძე მოკლეს.
შემთხვევა ასხის მთაზე მოხდა. გავრცელებული ინფორმაციით, ახალგაზრდა მამაკაცს მთაში საქონელი ჰყავდა, სადაც იქ მყოფ პირთან შელაპარაკება მოუვიდა. ფაილოძეს მკვლელმა დანით მიაყენა სასიკვდილო ჭრილობები.
“შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1976 წელს დაბადებული მ.ჯ. დააკავეს.
დანაშაული 10-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ხონის მუნიციპალიტეტში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე 1990 წელს დაბადებულ თ.ფ.-ს, ცივი იარაღით სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.
განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს“,- აღნიშნულია შსს-ს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
მოკლული 30 წლის ნიკა ფაილოძე მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ხუნწის მკვიდრია.
ambebi.ge-ს ზემო ხუნწის მკვიდრი მომხდარი დანაშულის დეტალებს უყვება:
“ნიკას ასხის მთაზე თავისი პირუტყვი მიჰყავდა ხოლმე. ასხის მთა ძალიან მაღალზეა, ტელეფონი ცუდად იჭერს და მიმოსვლაც არ არის მარტივი. მწყემსები ზაფხულობით გადენიან ხოლმე საქონელს და შემოდგომის ბოლოს ჩამოჰყავთ. კვირაში ერთხელ ცვლიან ერთმანეთს.